Express Pyrzycki
RegionSport

Akademia Piłkarska świętowała niepodległość

11 listopada br.  Akademia Piłkarska Sokół Pyrzyce wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pyrzycach wzorem lat ubiegłych, z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowała turniej piłkarski dla dla dzieci z rocznika 2004 r i młodsi.

Patronat nad turniejem objęła Marzena Podzińska Burmistrz Pyrzyc. W turnieju wzięło udział dziesięć drużyn tj.: Energetyk Junior Gryfino, Soccer Przelewice, Błękitni Stargard, UKS Lipiany, Osadnik Myślibórz, Football Academy Szczecin, Vineta Wolin oraz trzy drużyny AP Sokół Pyrzyce

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska wraz z Prezesem AP Sokół Hubertem Łuszczyk.

Podczas turnieju licznie zgromadzona na trybunach hali OSIRu publiczność mogła podziwiać pełne emocji, zaangażowania oraz zdrowej rywalizacji mecze. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których drużyny rozgrywały mecze w systemie każdy z każdym. Następnie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów, a pozostałe drużyny grały o miejsca 5-10. Pierwszą parą półfinałową były drużyny AP Sokół Pyrzyce I – Osadnik Myślibórz. Mecz po wyrównanej walce zakończył  się wynikiem 0:1. Drugą parą półfinałową były drużyny Energetyk Junior Gryfino – Football Academy Szczecin. W tej parze lepsi okazali się piłkarze ze Szczecina pewnie wygrywając 0:6.

W „małym finale” doszło do ponownej konfrontacji pomiędzy drużynami AP Sokół Pyrzyce I – Energetyk Junior Gryfino, ponieważ obie drużyny rozgrywały już w tym dniu mecz w fazie grupowej, który zakończył się remisem 1:1. Warto odnotować, iż mecze pomiędzy tymi drużynami cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców, z uwagi na fakt, iż trenerem drużyny z Gryfina              jest Łukasz Michalski, który trenował dzieci w AP Sokół Pyrzyce oraz kilkoro dzieci z naszego powiatu występuje obecnie w drużynie Energetyka. Piłkarze AP Sokół Pyrzyce ulegli kolegom z Gryfina 0:1.

W finale spotkały się drużyny  Football Academy Szczecin oraz Osadnik Myślibórz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny ze Szczecina.

Po całodniowych zmaganiach klasyfikacja drużyn wygląda następująco:

  1. Football Academy Szczecin
  2. Osadnik Myślibórz

III. Energetyk Junior Gryfino

  1. AP Sokół Pyrzyce I
  2. Vineta Wolin
  3. Błękitni Stargard

VII. AP Sokół Pyrzyce II

VIII. UKS Stal Lipiany

  1. AP Sokół Pyrzyce III
  2. Soccer Przelewice

 

Jesteśmy dalecy od tzw. punktomanii więc dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy pamiątkowe puchary i dyplomy za udział w turnieju. Ponadto przygotowano nagrody indywidualne dla najlepszego gracza, najlepszego bramkarza oraz najlepszego strzelca. Ponadto przygotowano nagrody dla najlepszego gracza z każdej drużyny.
Bardzo przyjemnie ogląda się młodych adeptów piłki nożnej. U dzieci najlepiej widać pełne zaangażowanie, chęć zdobywania bramek i radości z wygranych.

Najważniejsze to stale motywować dzieci do rozwoju piłkarskich umiejętności. Właśnie dzięki takim turniejom dzieci mają szanse porównać swoje umiejętności z rówieśnikami ale przede wszystkim spędzić miło i aktywnie czas wolny.

Zarząd Akademii Piłkarskiej Sokół Pyrzycach bardzo dziękuje pani Burmistrz Pyrzyc Marzenie Podzińskiej, za objęcie turnieju patronatem oraz aktywną pomoc w jego organizacji. Kolejne podziękowania pragniemy złożyć na ręce pani p.o dyrektor OSIR-u pani Justynie Gredka                        za współorganizację turnieju oraz wspieranie działań AP Sokół Pyrzyce. Ponadto pragniemy podziękować sponsorom turnieju: firmie Madruk, właścicielą sklepu Źródełko oraz pani kierownik sklepu PSS Społem tzw. „trojaki”.

Szczególne podziękowania składamy dla rodziców dzieci z Akademii Piłkarskiej Sokół Pyrzyce                 za przygotowanie ciast oraz miłą atmosferę panującą na trybunach oraz aktywny wkład w rozwój naszej akademii.

Już dziś pragniemy wszystkich bardzo serdecznie zaprosić na przyszłoroczny turniej z okazji Święta Niepodległości.

Uprzejmie zapraszamy również wszystkich mieszkańców na turniej mikołajkowy, który odbędzie się w dniu 06 grudnia 2015 roku, na hali OSIR i będzie skierowany dla dzieci z rocznika 2006                          i młodsi.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej witryny internetowej: apsokolpyrzyce.futbolowo.pl

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Hubert Łuszczyk

Prezes AP Sokół Pyrzyce

Related posts

Sukces młodych sportowców

Admin

„Wiem jak ciężka jest praca” – rozmowa z kandydatką na wójta Bielic

Admin

Już wiemy kto zasiądzie w Komisji Rewizyjnej i Zarządzie Powiatu

Admin
Wczytywanie....