Express Lokalny
PyrzyceRegion

E-podręcznik w technikum

29 października 2015 r. w Zespole Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach, odbyło się seminarium pt. E-podręcznik – innowacyjne narzędzie wsparcia kształcenia zawodowego, którego organizatorem była firma EUROPIL Elżbieta Pilch oraz nasza szkoła. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządów, przedsiębiorcy oraz nauczyciele.

Zespół Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach to szkoła otwarta na nowe wyzwania oraz trendy w nauczaniu dlatego też, chętnie wzięliśmy udział w projekcie Innowacyjne podręczniki do kształcenia zawodowego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. W ramach tego projektu, szkoła otrzymała tablicę multimedialną i przez ostatnie dwa lata korzystała z e-podręcznika do nauki zawodu technik hotelarstwa. Zwieńczeniem tego projektu było seminarium, podczas którego nauczyciele korzystający z nowej metody nauczania podzielili się z pozostałymi uczestnikami swoimi doświadczeniami.

Mamy nadzieję, że wkrótce pojawią się e-podręczniki do nauki kolejnych zawodów, z których będziemy mogli korzystać w naszej szkole.

Marta Jackowska – Żmuda

Related posts

Akademia Piłkarska świętowała niepodległość

Admin

Trwają egzaminy zawodowe

Admin

Kustosz nadal radnym

Admin
Wczytywanie....