Express Lokalny
Artykuł sponsorowanyPyrzyceRegion

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne

Pomożemy uzyskać dofinansowanie! Spotkanie na temat dotacji na instalacje fotowoltaiczne w dniu 28 października 2015 roku o godzinie 17:30 w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach.

Od początku roku 2015 ruszył długo oczekiwany program dofinansowań dla systemów energii odnawialnej o nazwie Prosument. Środki pieniężne pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program Prosument ma na celu wsparcie inwestycji głównie w gospodarstwach domowych. Dotacja wynosi 40% dla instalacji fotowoltaicznych do 40kw.

Dotacje na instalację fotowoltaiczne będą co roku pomniejszone. Środki finansowe przeznaczone na PROSUMENTA nie są zbyt duże, więc też należy szybko składać wnioski, ponieważ liczy się kolejność zgłoszeń- składaniem wniosków zajmuje się nasza firma piTERN Sp. z o.o.

U naszych Zachodnich sąsiadów fotowoltaika jest już prawie na wszystkich domach, teraz czas na Polskę, a w szczególności na Województwo Zachodniopomorskie, ponieważ WFOŚiGW w Szczecinie jako pierwszy w Polsce uruchomił dotacje z tytułu PROSUMENTA dla osób prywatnych.

Czym jest fotowoltaika ?

Moduły fotowoltaiczne (PV) przekształcają promienie słoneczne na prąd elektryczny, który dalej jest wykorzystywany na bieżąco w naszych domach. Nasłonecznienie w Polsce jest bardzo stabilne i korzystne dla tego typu systemów. Polskie prawo już dziś pozwala także na przyłączanie mikroinstalacji fotowoltaicznych do sieci energetycznej. Dzięki uchwalonej ustawie tzw. Mały Trójpak Energetyczny dostawca energii elektrycznej ma obowiązek bezpłatnego przyłączenia instalacji fotowoltaicznej poprzez wymianę licznika energii na dwukierunkowy. Posiadając instalację PV ograniczamy zużycie energii elektrycznej z sieci energetycznej do minimum. Tym samym stajemy się niezależni od wzrostu cen energii elektrycznej.

Zapotrzebowanie i produkcja prądu?

Produkcja własnego prądu pozwala na znaczne oszczędności. Typowa 4 osobowa rodzina zużywa rocznie ok. 3000 kWh. Zamontowana instalacja PV o mocy 3,0 kW wyprodukuję rocznie ok. 3000 kWh – jest to znaczący udział w rocznym zużyciu energii elektrycznej. Aby uzyskać taką moc powinniśmy zainstalować 12 modułów fotowoltaicznych o mocy maksymalnej 250 Wp. Należy także pamiętać o tym iż żywotność instalacji PV to ponad 25 lat !

Aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji fotowoltaicznych prosimy o kontakt z naszym ekspertem pod numerem telefonu 603-304-431. Spotkanie i konsultacja z naszym doradcą technicznym jest BEZPŁATNA.  Już dziś jest czas aby słońce pracowało na Twoje spokojne jutro.

Kiedy rozpocząć planowanie i rozpocząć oszczędzanie ?

Nie należy odkładać decyzji o inwestowaniu w fotowoltaikę na ostatnią chwilę. Już teraz powinnyśmy rozpocząć wszystkie formalności z tym związane, przygotować wnioski , zaprojektować instalację. Wtedy uzyskamy pewność iż nasza instalacja będzie zamontowana w pierwszym etapie programu Prosument uzyskując tym samym maksymalne dofinansowanie w wysokości 40%.

Firma piTERN pomaga już dziś!

Firma piTERN od 12 lat zajmuje się tylko i wyłączenie systemami solarnymi, jako jedna z niewielu firm w Polsce ma na swoim koncie realizację instalacji fotowoltaicznych o megawatowych mocach, działając na terenie Europy zdobyła doświadczenie w tej innowacyjnej branży.

Obecnie piTERN wspiera inwestorów, rolników i osoby prywatne w rozwijaniu projektów fotowoltaicznych. Działający w firmie piTERN dział projektowy pomaga w wyborze odpowiednich rozwiązań technologicznych.

Aby ułatwić Państwu zapoznanie się z tematem zapraszamy na spotkanie jakie odbędzie się w dniu 28 października 2015 roku (środa) o godz. 17:30  w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach.

piTERN Sp.z.o.o.

ul.Serdeczna 8 Wysogotowo

62-081 Przeźmierowo k. Poznania

tel.       603 – 304 – 431

506 – 054 – 394

61 679 14 14,

www.pitern.pl,        info@pitern.pl

Related posts

How the US tax code bypasses women entrepreneurs

Admin

Microsoft Office 365 now has 120 million business users

Admin

Szpital ma się dobrze

Admin
Wczytywanie....