Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Nasze wielkie portugalskie praktyki

Projekt „Mobilność drogą do zawodowej przyszłości” finansowany ze środków Unii Europejskiej, którego beneficjentem jest Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach, daje uczniom możliwość aktywnej nauki zawodu w zagranicznych przedsiębiorstwach, doskonalenia umiejętności językowych, a także poznania kultury krajów europejskich.

Rok szkolny 2014/2015 pracowicie zakończył się dla 10 uczniów z klasy III Technikum Pojazdów Samochodowego. W okresie od 29 czerwca do 26 lipca 2015r. uczniowie odbywali praktykę zawodową w malowniczej Portugalii. Program praktyk realizowany w zakładach samochodowych umożliwił sprawdzenie umiejętności zawodowych nabytych w szkole, ale także zdobycie nowych kompetencji. Wyjazd na zagraniczne praktyki miał na celu także doskonalenie języka angielskiego i portugalskiego, którymi uczniowie posługiwali się podczas pracy.

Wyjazd na praktyki do Portugalii to nie tylko ciężka praca, ale także możliwość poznania miejscowej kultury i tradycji oraz posmakowanie regionalnej kuchni.

Obecnie kolejna grupa 12 uczniów korzysta z możliwości jakie daje program: „Mobilność drogą do zawodowej przyszłości”. Uczniowie klasy III TPS odbywają praktykę zawodową w Portugalii w okresie od 14 września do 11 października 2015r.

Uczestnictwo w zagranicznych praktykach łączy naukę, pracę i odpoczynek. Jest dla uczniów szansą rozwoju, doskonalenia umiejętności, poznania zagranicznego rynku pracy oraz poszerzenia swoich horyzontów zawodowych. Korzyści mówią same za siebie!

Related posts

M. Danielak: Gdzie ma być plac zabaw? Co zrobić z nieczynnymi basenami? Otwieram konsultacje społeczne! (WIDEO)

Admin

Już jutro Boże Ciało – przejdą procesje

Admin

Wypadek w Jedlicach

Admin
Wczytywanie....