Express Lokalny
Sport

Pierwsza wygrana

Sokół Pyrzyce wygrał z Czarnymi Lubanowo 4-1. Po dwie bramki dla Pyrzyczan zdobyli Łukasz Zaborowski i Daniel Skrzypczak. Było to pierwsze zwycięstwo naszego zespołu w tym sezonie.

Goście przyjechali na mecz do Pyrzyc, tylko z 10 zawodnikami. Przed spotkaniem trener Sokoła, Piotr Kaczyński przestrzegał przed lekceważeniem rywala. Jednak w 5 minucie Czarni objęli prowadzenie. Po wyrzucie piłki z autu, trafiła ona na 16 metr do zawodnika z Lubanowa, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Sokoła. Jak się później okazało, był to jedyny celny strzał Czarnych. Pyrzyczanie, od razu rzucili się do odrabiania strat, jednak gdy dochodzili pod pole karne gości, nie mieli pomysłu co zrobić. Ciągłe ataki zatrzymywały się przed szesnastką Czarnych a częste dośrodkowania, nie stwarzały, żadnego zagrożenia. Niespodziewanie, grając o jednego zawodnika mniej to piłkarze z Lubanowa do przerwy prowadzili. Jednak już w 48 minucie, Daniel Skrzypczak doprowadził do wyrównania. Trzy minuty później Łukasz Zaborowski wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Kolejna bramka, strzelona w 72 minucie również przez Łukasza Zaborowskiego, była potwierdzeniem, do kogo należała 2 połowa. Wynik spotkania ustalił w 82 minucie Daniel Skrzypczak.

Po 6 spotkaniach Sokół jest 14, zgromadził 6 punktów, jednak to co ważne, udało się w końcu wygrać. Jest to szczególnie potrzebne drużynie, ponieważ za tydzień na zawodników z Pyrzyc czekają derby z Sępem Brzesko.

Sokół: Wiktor Stankiewicz- Filip Kobierecki, Tomasz Maćkowiak, Kamil Malinowki (70′ Tobiasz Stankiewicz), Sebastian Mikuła- Piotr Kaczyński (73′ Piotr Imiela), Mateusz Zieliński- Ireneusz Dubik, Mateusz Domowicz (46′ Daniel Skrzypczak), Rafał Mogielski- Łukasz Zaborowski

Ławka: Dariusz Miaczkowski, Konrad Kluska, Piotr Imiela, Daniel Skrzypczak, Tobiasz Stankiewicz

Related posts

Pierwsza porażka

Wiktor Stankiewicz

Turniej Brydża Sportowego

Redakcja Lipiany

O szkolnym sporcie po raz piętnasty

Admin
Wczytywanie....