Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Koalicja wprowadza zmiany

            Co nie stało się na początku kadencji osiągnięte zostało prawie po roku. Pyrzycka Rada Miejska na wrześniowej sesji dokonała zmian w swoim prezydium. Zmieniono też przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

            Wrześniowa sesja rozpoczęła się od wprowadzenia punktu o odwołaniu wiceprzewodniczącego rady – Mirosława Wyrodka. Wniosek o jego odwołanie w imieniu grupy dziewięciu radnych złożyła przewodnicząca klubu radnych „Pracujmy razem” Małgorzata Piotrowska. Argumentem radnych było powstanie klubu, który powinien mieć swojego wiceprzewodniczącego.

            Głosowanie nad odwołaniem wiceprzewodniczącego miało odbyć się pod koniec sesji. Gdy jednak komisja skrutacyjna przyniosła karty do głosowania okazało się, że Mirosław Wyrodek sam złożył rezygnację z funkcji. – Myślę, że to ułatwi radzie podjęcie decyzji. Nie czuję urazy do tych radnych. – stwierdził ustępujący wiceprzewodniczący. Komisja skrutacyjna musiała więc przygotować nowe karty do głosowania, tym razem nad przyjęciem rezygnacji. Poparło ją 11 radnych, przeciw zagłosowało 4 radnych.

Na objęcie opuszczonego stanowiska zgłoszony został jeden kandydat – Jan Wojtasik. Za jego kandydaturą zagłosowało 11 radnych, 2 osoby były przeciw, natomiast jeden radny wstrzymał się od głosu. Wcześniej sesję opuścił radny Łukasz Michalski.

Jan Wojtasik musiał tym samym zrzec się funkcji przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Większością głosów jego następcą została radna Małgorzata Piotrowska. Wcześniej Jerzy Wroński zgłosił kandydaturę Mirosława Wyrodka. Ten jednak odmówił.

Po prawie roku trwania nowej kadencji zrealizowane zostały wcześniej stawiane sobie przez grupę radnych cele. Już w grudniu na stanowisko wiceprzewodniczącego był zgłoszony Jan Wojtasik, który wówczas przegrał z Iwoną Ksel i Mirosławem Wyrodkiem, natomiast Małgorzata Piotrowska otrzymała mniej głosów niż Jan Wojtasik przy wyborze przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Related posts

Pasterka z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP

Admin

Rozpoczął się remont boiska przy ogólniaku

Admin

Rajd pełen emocji

Admin
Wczytywanie....