Express Pyrzycki
Sport

Kolejny remis

Drugi mecz Sokoła Pyrzyce przyniósł kolejny remis 1-1, tym razem z Unią Dolice. Bramkę dla Pyrzyczan zdobył w 34 minucie Bartek Okoniewski. Goście wyrównali w 70 minucie.

Spotkanie rozpoczęło się od wyraźnej przewagi Unii, która w pierwszych minutach stworzyła sobie kilka dogodnych akcji. Jednak już w 5 minucie to nasz zespół przejął inicjatywę, której nie oddał do końca pierwszej części gry. Sokół, przewarzał i wypracowywał sobie sytuacje , potrafił wykończyć jednak tylko jedną. W 34 minucie Mateusz Domowicz, wykonywał rzut wolny. Gdy wszyscy spodziewali się dośrodkowania, nasz zawodnik dograł w po ziemi piłkę w pole karne gdzie stał Okoniewski który doskonale wykończył akcję. W 38 minucie kontuzji nabawił się Łukasz Świątek i musiał opuścić boisko.  Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1-0. W drugiej, obraz gry znacznie się odmienił. To piłkarze z Dolic, przejęli inicjatywę, co chwile zagrażając bramce Michała Gojlewicza. Udało im się wyrównać w 70 minucie. W ostatnich 20 obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najdogodniejszą sytuację miał w 93 minucie Tomasz Maćkowiak który strzałem głową próbował pokonać bramkarza gości, jednak uderzył niecelnie. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie.

Tylko 2 punkty w 2 spotkaniach to zdecydowanie za mało jak na oczekiwania w Pyrzycach. Trener naszego zespołu, Piotr Kaczyński uspokaja jednak: „ Drużyna została znacznie przebudowana i na efekty trzeba jeszcze trochę poczekać.”

Sokół: Michał Gojlewicz- Filip Kobierecki, Tomasz Maćkowiak, Kamil Malinowski, Mateusz Zieliński (61’ Piotr Kaczyński)- Łukasz Świątek (40’ Sebastian Mikuła), Łukasz Zaborowski (46’ Rafał Mogielski)- Konrad Kluska, Ireneusz Dubik, Mateusz Domowicz- Bartłomiej Okoniewski (60’ Daniel Skrzypczak)

Ławka: Dariusz Miaczkowski, Wiktor Stankiewicz, Daniel Wilczyński, Daniel Skrzypczak, Piotr Imiela, Przemysław Oszmian, Piotr Kaczyński, Sebastian Mikuła, Rafał Mogielski