Express Lokalny
PyrzyceRegion

Zmiana proboszcza w Ottonie

Po czterech latach proboszczem parafii pw. św. Ottona przestaje być ks. Zbigniew Rakiej TChr. Od lipca funkcję tą będzie sprawował ks. Tadeusz Kłapkowski TChr, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Stargardzie. Parafii nie ominą też inne zmiany personalne.

Nowy proboszcz – ks. Tadeusz Kłapkowski TChr urodził się w 1961 roku, studiował m.in. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wyświęcony na kapłana został w 1987 roku. Do tej pory był proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Stargardzie. Wcześniej m.in. przez siedem lat był proboszczem w Szczecinie-Zdrojach. Pasjami nowego proboszcza są m.in. fotografia artystyczna i poezja (jest autorem tomiku wierszy).

Dotychczasowy proboszcz – ks. Zbigniew Rakiej TChr swoją funkcję pełnił od września 2011 roku. Za jego kadencji m.in. wymieniono oświetlenie w prezbiterium, a także odrestaurowano ławki, tryptyk w ołtarzu głównym i frontową ścianę kościoła parafialnego. W 2012 roku parafia była gospodarzem archidiecezjalnej inauguracji Roku Wiary w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Każdego roku organizowała też obchody rocznicy chrztu Pyrzyczan.

Msza pożegnalna ks. Zbigniewa Rakieja odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 18:00. Ks. Tadeusz Kłapkowski przywitany zostanie w niedzielę, 5-go lipca o 10:30. We wakacje z parafii odejdzie także wikariusz – ks. Michał Kłos TChr pracujący w parafii od trzech lat. Na jego miejsce przybył neoprezbiter – ks. Jarosław Koch TChr.

Related posts

Marsz dla Jezusa u Chrystusowców (galeria)

Admin

6 lat znęcał się nad rodzicami

Admin

Przypominamy o zmianach na Jana Pawła II

Admin
Wczytywanie....