Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Burmistrz z własnym klubem

Hasło wyborcze komitetu Marzeny Podzińskiej „Pracujmy razem” stało się nazwą nowego klubu w Radzie Miejskiej w Pyrzycach. Nie ma on większości w radzie, ale aby ją osiągnąć potrzebuje jednego głosu. Jednym z jego członków jest Jan Wojtasik – dotychczas należący do klubu PSL i niezależnych.

Informacja o klubie wspierającym działania burmistrz Marzeny Podzińskiej została przedstawiona na czerwcowej sesji Rady Miejskiej. Przewodniczącą została radna Małgorzata Piotrowska (wybrana w wyborach z komitetu M. Podzińskiej). Do klubu oprócz radnej Piotrowskiej należą: Roksana Herman, Krystyna Wilman, Paweł Chyt, Edward Gola, Mariusz Majak i Jan Wojtasik.

Radny Jan Wojtasik wcześniej był członkiem opozycyjnego klubu radnych PSL i niezrzeszonych. To z rekomendacji jego obecnych członków został przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Wcześniej, na początku kadencji J. Wojtasik był proponowany na wiceprzewodniczącego przez środowisko burmistrz Podzińskiej. Natomiast przewodniczący rady Paweł Chyt kandydował jako przedstawiciel środowiska obecnej opozycji.

Related posts

Wiemy, ile zebrał sztab WOŚP w Pyrzycach

Admin

Rok szkolny zakończony (GALERIA)

Admin

WYBORY 2018: Szesnaście komitetów już zarejestrowano

Admin
Wczytywanie....