Express Pyrzycki
Region

Razem znaczy więcej

31.05.2015 w Ryszewku odbył się już po raz drugi Ryszewkowy Dzień Sportu, realizowany z programu „Z PZU po lekcjach” Fundacji PZU, połączony z obchodami z okazji Światowego Dnia Dziecka. Podczas RDS nie zabrakło atrakcji sportowych: rodzinnych konkurencji, meczu towarzyskiego piłki nożnej (MOS Ryszewko vs. MOW Renice) oraz różnorodnych gier i zabaw.

Ponadto najmłodsi wzięli udział w kreatywnych warsztatach twórczych, warsztatach rękodzieła i decoupage. Ważnym punktem imprezy były też pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej czy widowisko plenerowe „Po drugiej stronie lustra” przygotowane przez wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ryszewku. Nie zabrakło także poczęstunku dla prawdziwych smakoszy: grill, ciasta, napoje, popcorn, wata cukrowa i lody to tylko niektóre z wiktuałów zapewnionych przez organizatorów. A co ważne: wszystko bezpłatne i dostępne dla wszystkich mieszkańców wsi.

Kolejna impreza przygotowana wspólnie przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ryszewku, Sławęcińskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych i Radę Sołecką Ryszewka niewątpliwie pokazała, że RAZEM oznacza LEPIEJ i WIĘCEJ. Połączenie wspólnych sił, pomysłów a także zasobów zaowocowało niezapomnianą imprezą podczas, której widać było rodzącą się więź, lokalną siłę i energię. II Ryszewkowy Dzień Sportu upewnił nas jako organizatorów, że nasze zaangażowanie i chęć działania jest jedynie początkiem pięknej drogi do aktywizowania lokalnej społeczności.

Related posts

Chrystus zmartwychwstał! (FOTO)

Admin

Dzień Integracji klas I w Publicznym Gimnazjum

Admin

Konkrety 5.12.2014 – Marzena Podzińska i Kazimierz Lipiński

Admin
Wczytywanie....