Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Trwają egzaminy zawodowe

Od dnia 1 czerwca 2015 r. do 3 lipca 2015 r. odbywają się w Zespole Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Aż 279 uczniów zamierza zdobyć kwalifikacje zawodowe w szkołach dla młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych.

Dostępne są takie zawody jak: technik pojazdów samochodowych, technik mechanizacji rolnictwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, mechanik pojazdów samochodowych, technik informatyk, technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik urządzeń sanitarnych, technik architektury krajobrazu, a także w zawodzie: kucharz, sprzedawca oraz rolnik i opiekun medyczny.

Egzamin w szkole technicznej jest tak samo ważny jak matura, więc mobilizacja jest duża – do egzaminu przystąpiło 99% uczniów. Dla szkoły jest to duże wyzwanie organizacyjno – logistyczne. Według raportu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej powiat pyrzycki w 2014 r. zajął I miejsce w województwie zachodniopomorskim w zdawalności egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie z wynikiem 89,6% – liczymy na powtórzenie wyniku.

 

Related posts

Szkolny festyn w Żabowie

Admin

Starosta Lipiński

Admin

Panorama Pyrzycka – 12.01.2015

Admin
Wczytywanie....