Express Pyrzycki
RegionSport

Żadnej bramki z Giżynem

Ostatniego dnia maja Sokół Pyrzyce zremisował wyjazdowy mecz z Polonią Giżyn 0-0. W odniesieniu zwycięstwa Pyrzyczanom nie pomogło nawet to, że gospodarze cały mecz grali w 10, ponieważ nie mieli jednego młodzieżowca. (musi grać dwóch).

Nasi zawodnicy już na początku spotkania mogli wyjść na kilku bramkowe prowadzenie. Jednak seryjnie marnowali sytuacje, najlepszej nie wykorzystał Przemysław Kochan który z 5 metrów strzelił głową obok bramki. Po 15 minutach Polonia się obudziła i Sokołom nie szło już tak łatwo jak na początku. Po przerwie lekką przewagę zdobyli gospodarze, jednak to Sokół stwarzał sobie groźniejsze sytuacje.W 75 minucie Pyrzyczanom pomógł sędzia który nie zauważył, że bramkarz Sokoła zagrał ręką przed polem karnym. Nasza drużyna mogła jeszcze strzelić bramkę jednak Mateusz Zieliński mając przed sobą tylko bramkarza, strzelił prosto w niego. W 87 minucie to goście mogli objąć prowadzenie jednak Michał Gojlewicz poradził sobie z rywalem, który miał przed sobą tylko naszego golkipera.

Sokół: Michał Gojlewicz- Łukasz Zaborowski, Tomasz Maćkowiak, Kamil Malinowski, Sebastian Mikuła- Piotr Kaczyński, Mateusz Zieliński (80. Łukasz Świątek)- Daniel Wilczyński (40. Adrian Sadowski), Ireneusz Dubik, Rafał Mogielski- Przemysław Kochan (50. Arkadiusz Piasecki)

Ławka: Wiktor Stankiewicz, Marcin Langowski, Filip Kobierecki, Arkadiusz Piasecki, Łukasz Świątek, Adrian Sadowski.