Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Połowa mniej dla dyrektora Grzesiaka

Pół roku po wyborach samorządowych nadal trwa szukanie oszczędności w powiecie pyrzyckim. Tym razem dotknęły one Ryszarda Grzesiaka – dyrektora Szpitala Powiatowego.

W środę na swoich obradach Zarząd Powiatu Pyrzyckiego zaproponował Ryszardowi Grzesiakowi zmianę kontraktu na zarządzanie szpitalem. Pensja dyrektora szpitala miała zostać obniżona o połowę. Tym samym zamiast 14 tysięcy złotych zarabiałby on 7 tysięcy złotych brutto. Propozycja ta została jednak odrzucona.

Starosta Kazimierz Lipiński mówi, że w czerwcu zarząd podejmie decyzję, co dalej stanie się z dyrektorem Ryszardem Grzesiakiem. – Kierowaliśmy się przede wszystkim programem „Oszczędny powiat”. Chcemy oszczędzać pod każdym względem, a jeśli chodzi o płace, to także na płacach tych, którzy jak na warunki pyrzyckie zarabiają nie mało. – powiedział nam starosta.

Wcześniej obniżone w stosunku do poprzedniej kadencji zostały obniżone pensje członków Zarządu Powiatu (w tym starosty). Ze względów oszczędnościowych zrezygnowano także z wydawania pisma „Nasz Powiat”, które było organem Starostwa Powiatowego. Zapewne niedługo dowiemy się jakie jeszcze oszczędności czekają powiat.

Related posts

Pyrzycka ofiarność – Dzień Papieski 2014

Admin

O północy zapraszamy na transmisję Pasterki z Pyrzyc

Admin

Duchowa uczta i piękny teatr – Misterium 2014

Admin
Wczytywanie....