Express Pyrzycki
RegionSport

Stargardzkie nadzieje po remisie

Już tylko 3 punkty przewagi nad strefą spadkową (spada 6 drużyn) ma Sokół, który w ostatnich sekundach meczu zdołał wyrównać w spotkaniu z Mieszkiem Mieszkowice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1. Tymczasem przed Pyrzyczanami spotkanie z Błękitnymi II Stargard.

Kolejny mecz, kolejny raz słaba gra, kolejny raz bez zwycięstwa. Ciężko jest go opisywać, bowiem szczególnie w pierwszej połowie nie działo się nic. Pyrzyczanie stworzyli sobie jedną sytuację. Po przerwie za wiele się nie zmieniło. Gdy w 54 minucie goście zdobyli bramkę. Sokół w końcu się obudził, próbował stwarzać sobie sytuację jednak nie wiele z tego wynikało. Dopiero w 92 minucie zamieszanie w polu karnym Mieszka wykorzystał Tomasz Maćkowiak. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Jedyne co może cieszyć kibiców to fakt, że piłkarze grali do końca. Chociaż to i tak ich obowiązek, więc wychodzi na to, że nie jest zbyt dobrze. Szczególnie gdy naszych piłkarzy czeka teraz wyjazd do Stargardu Szczecińskiego na mecz z Błękitnymi II.

Sokół: Michał Gojlewicz- Filip Kobierecki, Matusz Zieliński, Tomasz Maćkowiak, Sebastian Mikuła- Piotr Kaczyński, Kamil Malinowski- Daniel Wilczyński (76. Adrian Sadowski), Arkadiusz Piasecki, Rafał Mogielski- Marcin Langowski (45. Przemysław Kochan)

Ławka: Wiktor Stankiewicz, Adrian Sadowski, Przemysław Kochan

Trener: Piotr Kaczyński

W niedzielę, 3 maja o godzinie 13:00 w Stargardzie Szczecińskim Błękitni II będą podejmować Sokoła Pyrzyce. Jest to istotny mecz dla Pyrzyczan, którzy nie potrafili wygrać w 4 ostatnich spotkaniach i znajdują się blisko strefy spadkowej.

Błękitni II Stargard Szczeciński to lider klasy okręgowej. W 22 spotkaniach zdobyli 56 punktów. Wygrali 18 rywalizacji, 2 zremisowali i 2 przegrali. Strzelili 111 bramek, stracili 33. Na własnym obiekcie wygrali wszystkie 11 spotkań i to u siebie strzelili 71 goli. Co daje im średnią 6,45 bramek w meczach na własnym obiekcie!!! Przegrane spotkania to potyczka z Sokołem w Pyrzycach, 20 września po 3 bramkach Arkadiusza Piaseckiego i po golach Przemysława Kochana i Sebastiana Mikuły. Drugi przegrany mecz Błękitnych to ostatnia kolejka i porażka 3-2 z Orłem Trzcińsko- Zdrój. Wcześniej Błękitni wygrali 8-3 z Wichrem Przelewice i zremisowali 2-2 z Mechanikiem Warnice.

Sokół natomiast plasuje się na 9 pozycji z dorobkiem 30 punktów po 23 spotkaniach. Pyrzyczanie wygrali 7 spotkań, tyle samo przegrali i 9 zremisowali. Strzeli 30 bramek i stracili 35. Na wyjazdach z 11 potyczek nasi zawodnicy wygrali 2. W pierwszej kolejce walkowerem z Remorem Recz i w szesnastej pokonali Jedność Przewłoki 5-1. Pyrzyczanie w 11 wyjazdowych spotkaniach zdobyli 11 bramek. Skoro 5 z tego w Przewłokach, to 6 bramek w 10 meczach mówi samo za siebie. Ostatnie spotkania Sokoła to 3 domowe remisy 0-0 z Orłem Pęzino i Myślą Dargomyśl i 1-1 z Mieszkiem Mieszkowice. Jako, że z ligi najprawdopodobniej spadnie 6 drużyn (reorganizacja rozgrywek) Sokół nad strefą spadkową ma 3 punkty przewagi (spada już 11 drużyna). Tracimy natomiast 6 punktów do 4 drużyny.

Skoro tabela jest ciasna, na koniec sezonu ważny może być każdy punkt. Warto więc powalczyć w starciu z liderem, bo nasi piłkarze już raz pokazali, że z rezerwami Błękitnych da się wygrać.