Express Pyrzycki
RegionSport

„Ogólniak” wysoko w sporcie szkolnym

W czwartek 23 kwietnia, w sali sesyjnej sejmiku województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, wręczone zostały wyróżnienia podczas corocznej gali :„Sportowe Podsumowanie Roku”. W sporcie szkolnym miniony rok szkolny był wyjątkowo ważny dla Zespołu Szkół nr 1.

W imieniu władz samorządowych województwa ze sportowcami, przedstawicielami klubów i szkół z regionu spotkali się marszałek Olgierd Geblewicz, wicemarszałek Jarosław Rzepa, przewodnicząca Sejmiku Województwa Teresa Kalina oraz senatorowie Sławomir Preiss i Norbert Obrycki.

Podczas gali najlepsi sportowcy i trenerzy województwa zachodniopomorskiego odebrali Nagrody Marszałka Województwa za osiągnięte wyniki w ubiegłym roku.

Najlepsze szkoły odebrały pamiątkowe puchary za współzawodnictwo sportowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady oraz Licealiady.

Dyrektor mgr Robert Sójka wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: Dariuszem Gąsławskim, Dariuszem Jagiełło i Rafałem Krzentowskim odebrał pamiątkowy puchar za zajęcie III miejsca w województwie w rywalizacji sportowej prowadzonej w ramach Licealiady. Wynik sportowy, jaki uzyskali nasi uczniowie był najlepszym osiągnięciem w historii szkoły. Reprezentacja ZS Nr1 startując we wszystkich konkurencjach osiągnęła wynik 224 pkt, co dało wspomniane wcześniej III miejsce. Do II miejsca, na którym uplasowało się 1-sz Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie Szczecińskim zabrakło tylko 4 punktów.

Podsumowując, należy wspomnieć, iż w roku szkolnym 2013/2014 w ramach Licealidy rywalizowały 133 szkoły ponadgimnazjalne.

Related posts

Podziękowania

Admin

Młodzi na listach. Sukces „Niezależnych dla Ziemi Pyrzyckiej”

Admin

Pyrzyce dostaną dotacje na renowację historycznych murów

Admin
Wczytywanie....