Express Pyrzycki
PolicjaRegion

19-latek posiadał 300 gramów marihuany

Policjanci wydziału kryminalnego pyrzyckiej komendy w jednym z mieszkań nieopodal Pyrzyc zabezpieczyli prawie 300 gramów narkotyków. W związku z posiadaniem środków odurzających zatrzymany został 19 – letni mężczyzna.

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową weryfikują i sprawdzają każdą informację dotycząca środków odurzających. W ostatnich dniach w jednej ze szkół, na terenie powiatu pyrzyckiego, nieletni po zażyciu bliżej nieokreślonych środków odurzających trafił do szpitala. Okazało się, że palił susz roślinny nieznanego pochodzenia, którym „poczęstował” go znajomy.

Kryminalni na podstawie wcześniej zebranych informacji ustalili, że w pod pyrzyckiej miejscowości w jednym z mieszkań mogą być przechowywane i rozprowadzane środki odurzające. W środę w godzinach popołudniowych policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali 19 – letniego mężczyznę. Podczas czynności w mieszkaniu zaprzeczał on jakoby miał posiadać jakiekolwiek narkotyki. Jak się okazało nie mówił prawdy, w wyniku przeszukania kryminalni ujawnili i zabezpieczyli w jednym z pomieszczeń foliowy worek, w którym znajdował się susz roślinny. Ponadto policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną i worki z zapięciem strunowym. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji w celu wykonania czynności.

Na miejscu w komendzie zabezpieczony susz roślinny zważono i poddano badaniu testerem narkotykowym. Okazało się, że jest to niemal 300 gramów marihuany. 19 – latek trafił do policyjnego aresztu, następnie podczas czynności usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Related posts

Kolejny wypadek na S3

Admin

Czy czekają nas rządy opozycji?

Admin

Tenisowe mistrzostwa szkół podstawowych

Admin
Wczytywanie....