Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Talenty Publicznego Gimnazjum (1)

Wiktoria Hruściel, znajomi mówią do niej Wiki. Ma 14 lat i chodzi do pierwszej klasy Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach.

„Maluje od urodzenia” – tak mówi jej mama, więc sama nie pamięta, kiedy zaczęła się jej przygoda z malowaniem.

Na początku rysowała kredkami, później sięgnęła po farby i robi to do dziś. Swoje umiejętności doskonali na zajęciach plastycznych w Szczecinie. Lubi malować krajobrazy, kwiaty i zwierzaki. Inspiracje czerpie z otaczającego ją świata, czasami robi zdjęcia, a potem przenosi je na płótno, albo sięga po obrazy z Internetu. Nie przepada – jak sama mówi – za malowaniem ludzi. W dziedzinie plastyki ma już pewne osiągnięcia. Jest zwyciężczynią Powiatowego Konkursu Plastycznego na kartę świąteczną, zdobyła wyróżnienie za obraz baszty Sowiej w konkursie plastycznym pt. „Pyrzyce moje miasto” oraz III miejsce w konkursie plastycznym pt. „Obrazki z życia anioła stróża Jana Pawła II”.

Oprócz malowania uczy się również szyć. W przyszłości chciałaby zostać projektantką mody. Mówi, że dużym wsparciem są dla niej rodzice. „To oni motywują, pomagają i dbają, abym mogła rozwijać swoje zainteresowania.”

W dniach 5.02.2015 – 13.03.2015, zapraszamy wszystkich do zwiedzania wystawy„TALENTY PUBLICZNEGO GIMNAZJUM” mieszczącej się w Urzędzie Miasta i Gminy Pyrzyce.

Related posts

Bezbramkowy Sokół

Admin

Zimą będzie cieplej – nowe okna Zespołu Szkół nr 1

Admin

Podstawówka w „Czerwonej szkole”

Admin
Wczytywanie....