Express Pyrzycki
Region

W najnowszym „Pulsie Powiatu”

Zobacz, o czym można przeczytać w najnowszym numerze czasopisma „Puls Powiatu”.

O co, cholera, z tą odnową chodzi?

Jeszcze w roku ubiegłym starosta pyrzycki Kazimierz Lipiński utworzył stanowisko pełnomocnika, koordynatora Odnowy Wsi. To trudne zadanie odnawiania wsi przyjął na siebie Jan Budynek, członek zarządu powiatu, wiemy o tym fakcie z luźnych wypowiedzi starosty, bo na stronie internetowej nawet w sprawozdaniu z posiedzeń zarządu powiatu ani słowa. Odnowa wsi, to jak sięgam pamięcią, takie hobby starosty z czasów burmistrzowania i czteroletniej przerwy w pracy, więc nic dziwnego, że w starostwie Lipiński wrócił do odnawiania wsi. By ………………………………………………….

 

Pyrzyce rajem podatkowym ?

Tak należałoby nazwać podatkową sytuację tej gminy na mapie powiatu pyrzyckiego w roku 2015. W roku ubiegłym, radni minionej kadencji chcąc przed wyborami wszystkim zrobić dobrze tak obniżyli podatki, że w skali roku w sumie z powodu tych wyborczych obniżek z budżetu gminy Pyrzyce na 2015 rok wyparowało około 2 milionów złotych. Począwszy od podatku rolnego, po inne, właśnie w tej gminie ………………………………………………………….

 

Przewodniczący Rady Powiatowej najbogatszy.

Na początku kadencji radni ustalają wynagrodzenie dla sowich wójtów, burmistrzów i starosty, zawsze sporo przy tym dyskusji i złośliwości, to zadanie radni już wykonali, dodam tylko, że nikomu z nowych włodarzy w porównaniu z poprzednikami wynagrodzenia nie podwyższyli. By nie było, że radni to tacy idealiści i tylko o mieszkańcach gminy myślą a nie o kasie, to w tym wydaniu Pulsu Powiatu prezentujemy w tabelach dane dotyczące wysokości diet i dodatków a także zasad ich wypłacania radnym i sołtysom w starostwie i gminach powiatu pyrzyckiego. Jak widać w tabeli poniżej najwyższą jednorazową dietę otrzymuje przewodniczący ………………………………………………………………

 

Zobacz, o czym można przeczytać w najnowszym numerze czasopisma „Puls Powiatu”.

Program wyborczy Lipińskiego wiecznie żywy

Minęło już dwa miesiące od zakończenia pierwszej tury wyborów samorządowych, w których kandydat na burmistrza Kazimierz Lipiński przegrał z dwoma innymi kandydatami Marzeną Podzińską i Markiem Olechem i nie dostał się do drugiej tury wyborów, minęło też prawie półtora miesiąca od zaprzysiężenia go na stanowisko starosty. Czterdzieści kilka dni to jednocześnie mało i wystarczająco, by zapomnieć o tym, że chciało się być burmistrzem i jest się starostą,. Jak widać i często słychać, Lipiński nie może oderwać się od gminnej rzeczywistości, tkwi w niej, a nawet się rozkręca i nadal próbuje swój program wyborczy ……………………………………………..

 

Odkręcanie dyrektorskiego węzła w PDK

Od 1 marca w Pyrzyckim Domu Kultury będzie o jednego dyrektora mniej, Tadeusz Mazur porozumiał się z burmistrz Marzeną Podzińską na temat swojego odejścia z PDK, wykorzysta jeszcze kilkanaście dni urlopu i odejdzie. W najbliższym okresie pyrzycką kulturą ……………………………..

 

Ma z czego zapłacić

Były burmistrz Jerzy Marek Olech na dowidzenia otrzymał odprawę z urzędu około 40 tysięcy złotych, w tym roku dostanie jeszcze tak zwana trzynastkę, ładny grosz jak za taką kadencję. Dziś powinien zamknąć już temat przegranych wyborów i uregulować należności z tytułu korzystania z majtku gminnego, jak udało się sprawdzić redakcjom TVK AURA i Pulsu, Olech ma w rozliczeniach wyborczych bałagan, z informacji urzędowych wynika że: „Bezpartyjny Komitet Wyborczy Wyborców Jerzego Marka Olecha…. …………………………………….

Related posts

I Sesja Rady Miejskiej w Pyrzycach (WIDEO)

Admin

Dymisja zarządu Sokoła

Admin

Zaproszenie na turniej

Admin
Wczytywanie....