Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Pyrzyce zagrały w 23. finale WOŚP

11 stycznia 2015 roku Pyrzyce zagrały w kolejnym 23. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Towarzysząca mu impreza odbyła się w hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Rolnej. Tam o godzinie 830 odbyła się odprawa  wolontariuszy, podczas której przedstawiciele policji oraz ochotniczej straży pożarnej zapoznali kwestujących z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.

Po zaopatrzeniu przez szefostwo sztabu panie Agnieszkę Klucznik-Barańską oraz Joannę Wikieł-Gibalską w identyfikatory, czerwone serduszka oraz kolorowe puszki WOŚP uczniowie Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2 oraz Społecznego Gimnazjum rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na rzecz „PODTRZYMYWANIA WYSOKICH STANDARDÓW LECZENIA NA ODDZIAŁACH PEDIATRYCZNYCH I ONKOLOGICZNYCH ORAZ DLA GODNEJ OPIEKI SENIORÓW”.

Pogoda była dużym wyzwaniem zarówno dla wolontariuszy, jak i dla nielicznie pojawiających się na ulicach przechodniów. Dzięki szczodrości sponsorów: restauracji „Park”, cukierni Kaczmarek z ulicy Szkolnej, pani sołtys Lucynie Wilgockiej i Spółdzielni Socjalnej „Pod Kasztanami” oraz pyrzyckiemu oddziałowi firmy Mlekovita, którzy zapewnili posiłek, wolontariusze mieli dość sił, aby sprostać zadaniu. Większym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje przygotowane dla mieszkańców Pyrzyc w hali. Na dzieci czekała loteria fantowa prowadzona przez uczniów ZS nr 2, zajęcia zorganizowane przez „ Fabrykę dobrego czasu”, kolorowa trampolina ustawiona przez Spółdzielnię Socjalną „Impuls”, malowanie twarzy oraz kolorowe baloniki oferowane przez uczniów Społecznego Gimnazjum.

Na stoiskach zorganizowanych przez ZS nr 2 oraz przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy można było skosztować pyszne ciasta przygotowane przez dzieci i rodziców, wypić gorącą kawę lub herbatę. Pyrzyczanie mieli okazję posłuchać muzyki w wykonaniu uczniów Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach oraz zaproszonych przez Pyrzycki Dom Kultury zespołów BY50FINGERS, BULLET, CAAJEK, DMN VOJTEK. Przed publicznością zaprezentowali się również najmłodsi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Sokół Pyrzyce.

W przerwach pomiędzy występami uczniowie pyrzyckiego Liceum Ogólnokształcącego prowadzili licytacje. Dochód z licytacji wzbogacił puszki wolontariuszy o kwotę 4670,89 zł. Jak co roku było wielu chętnych gotowych zapłacić pokaźne kwoty za licytowane przedmioty. Podczas tegorocznego finału WOŚP można było wylicytować m. in. talony na zabiegi fizjoterapeutyczne w Pyrzyckim Szpitalu, voucher na zwiedzanie i poprowadzenie programu w „Radio Stargard”, dzień w fotelu Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach, jednodniowe stanowisko Starosty Pyrzyckiego, kolację z panią Burmistrz w restauracji „Park”, tort w kształcie serca WOŚP ufundowany przez Piekarnię-cukiernię Maxx. Niektórzy wzbogacili swoją kolekcję gadżetów WOŚP o kolejne koszulki, kalendarze, torby zakupowe, breloczki, a także cieszące się dużym powodzeniem odblaskowe serduszka Bankiera WOŚP Banku Pekao SA- piękny cel, a do tego bezpiecznie na drodze.

Orkiestrowe granie zakończyło się o godzinie 2000 tradycyjnym „Światełkiem do nieba”, które zaświeciło się dzięki: pracownikom Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „ Eskulap” w Pyrzycach, Państwu Wiesławie i Jerzemu Sosnowskim, pracownikom Urzędu Miasta i Gminy oraz pracownikom Starostwa Powiatowego w Pyrzycach, Samorządowi Uczniowskiemu Społecznego Gimnazjum Pyrzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego, Panom Robertowi Sójce, Dariuszowi Jagiełło oraz Markowi Cichowiczowi. Czekało nas jeszcze liczenie zebranych pieniędzy. Dzięki uprzejmości Banku Pekao SA o. w Pyrzycach, który otworzył nam w tym dniu swoją placówkę i zapewnił wolontariuszom poczęstunek, liczenie przebiegło bardzo sprawnie. W cieple i miłej atmosferze wspólnie z pracownikami banku policzyliśmy jak hojnie Pyrzyczanie wsparli Orkiestrę. Nie zawiedliśmy się, w tym roku zebrano w Pyrzycach 19 627, 29 zł oraz 21 euro. Dziękujemy!

Mimo zmęczenia i chłodu będziemy grać dalej, do końca świata i jeden dzień dłużej.

Related posts

Pierwszy taki spektakl

Admin

Stare Chrapowo, Jesionowo, Warnice: wrześniowe gminne dożynki (DUŻO ZDJĘĆ)

Admin

Weekendowa muzyczna podróż w Pyrzycach

Admin
Wczytywanie....