Connect with us

Pyrzyce

Tak wygląda budżet 2015

Published

on

29-go grudnia Rada Miejska przyjęła budżet na rok 2015. Jako świadomi mieszkańcy powinniśmy wiedzieć na co przeznaczane są fundusze z gminnej kasy i skąd one się pojawiają. Dlatego przygotowaliśmy ikonografiki, które to prezentują. Do tematu budżetu będziemy wracać.

 

Continue Reading
Advertisement

Pyrzyce

Czy będzie utwardzony parking na Dworcowej?

Published

on

By

W biurowcu dawnego PBRolu oprócz urzędu pracy mieści się również kilkanaście biur. W samej okolicy także znajdują się firmy. Korzystającym z ich usług nieobcy jest problem braku miejsc parkingowych.

Interpelację w tej sprawie w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej złożył radny Remigiusz Pajor-Kubicki.  Zawnioskował o utwardzenie miejsc parkingowych naprzeciwko budynku. – Obecnie jest to teren w żaden sposób niezagospodarowany. Brak nawierzchni skutkuje tworzeniem się po deszczach dużej kałuży, która utrudnia poruszanie się w tym miejscu. Dodatkowo kierowcy w niektórych przypadkach zaczepiają nisko posadowionymi zderzakami lub podwoziami o krawężnik oddzielający pas drogowy. – czytamy w interpelacji.

W odpowiedzi na interpelację radnego wiceburmistrz Robert Betyna stwierdził, że sprawa wymaga szczegółowej analizy i po takowej zostanie udzielona szczegółowa informacja. Pozostaje więc czekać na odpowiedź i liczyć na to, że szczegółowa analiza będzie przyczyną do pozytywnego rozwiązania problemu.

(ps)

Continue Reading

Pyrzyce

W Pyrzycach oddali krew po raz czwarty

Published

on

By

W niedzielę (17.02.2019 r.) o godzinie 10:00 w budynku KP PSP Pyrzyce odbyła się już po raz czwarty akcja krwiodawstwa. Tym razem pod nazwą ,,Masz krew, która ratuje życie!”.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach zorganizowało już po raz czwarty akcję poboru krwi w Pyrzycach. Tradycyjnie swoją obecnością zaszczycili nas mieszkańcy naszego powiatu oraz niezawodna ekipa  z OSP Krzywin, która jest z nami na każdej akcji od samego początku. Wśród mieszkańców pojawiły się osoby, które cyklicznie uczestniczą w naszych akcjach oraz osoby, które przyszły po raz pierwszy.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyszli i zechcieli podzielić się cząstką siebie. Dziękujemy tym, którzy oddali krew i tym, którzy chcieli oddać krew ale z przyczyn od nich niezależnych nie mogli tego zrobić. Każda osoba, która oddała krew otrzymała od personelu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie słodką paczuszkę, a od Stowarzyszenia apteczkę brelok.

Podczas tej akcji zarejestrowane zostały 43 osoby z czego po weryfikacji lekarskiej krew oddały 34 osoby. Jest to świetny wynik, ponieważ pobiliśmy rekord w stosunku do poprzednich akcji. Jeszcze raz dziękujemy za wasze ogromne serca i za to, że byliście z nami. Do zobaczenia na kolejnej akcji. Mamy nadzieję, że z akcji na akcję będzie nas coraz więcej.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.