Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Dzień Integracji klas I w Publicznym Gimnazjum

Młodzież, która wybrała ofertę edukacyjną Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach została zaproszona do wzięcia udziału w integracji klas pierwszych. W dniu 10 października 2014r. odbył się zaplanowany wyjazd uczniów klas pierwszych do Zatoni Dolnej- „Doliny Miłości”. Propozycja dnia integracyjnego dla uczniów została zorganizowana pod hasłem 15 – lecie istnienia Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach.

Z okazji wejścia w obchody rocznicowe szkoły został przygotowany specjalny znaczek okolicznościowy. Uczniowie, uczestniczący w integracji otrzymali go na pamiątkę. Znaczek został wręczony młodym ludziom podczas rozpoczęcia dnia integracji. Po oficjalnym otwarciu dnia integracji zaczęła się wspólna zabawa. Klasy wylosowały określone zadania i trasy przemarszu w Dolinie Miłości. Zanim wszyscy wyruszyli zdobywać swoje szlaki, każda klasa musiała zaśpiewać piosenkę wcześniej wybraną i przećwiczoną. Wszystkie zespoły klasowe przy akompaniamencie siostry Moniki(gitara) wywiązały się z zadania śpiewająco.

Powyższe zadnie wytworzyło nastrój zabawy i pozytywnej atmosfery. I tak z uśmiechem i dobrą energią wszyscy wyruszyli na trasę. Na wytyczonych szlakach klasy wykonywały przypisane im zadania. Było, co robić. Wysiłek każdej klasy był widoczny, zabrudzone buty świadczyły o trudach wędrówki.

Po przyjściu wszystkich klas z wyznaczonych szlaków, zaczęło się wspólne biesiadowanie. Przy ognisku można było sobie upiec kiełbaskę czy chleb na kiju, napić się herbaty.

Odważniejsi uczniowie zaczęli pląsać przy ognisku robić węża i różne wygibasy w rytm muzyki płynącej z kolumny. Po krótkim odpoczynku zaczęły się konkurencje sportowo – rekreacyjne pomiędzy klasami. Jedna z nich to przeciąganie liny. Było dużo śmiechu, zdrowej rywalizacji i chęci pokonania przeciwnika. Jeszcze większe emocję wywołała balonowa siatkówka. Szkoda, że balony z wodą były takie kruche i tak szybko pękały.

Na zakończenie Dnia Integracji wszystkie klasy zaprezentowały się wykonując jeszcze jedną piosenkę. Pan Antoni Zienkiewicz, jako organizator integracji w imieniu pani Renaty Bochan-Bochanowicz, Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach podziękował wszystkim uczestnikom za udział integracji klas I.

Zespół organizacyjny Dnia Integracji klas I w Zatoni Dolnej 10 października 2014 r.

1.Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach Pani Renata Bochan-Bochanowicz

2.Zespół ds. Turystyki

3.Rada Rodziców PG w Pyrzycach

4.Joanna i Antoni Zienkiewicz

5.Tomasz Wnuk

6.s.Monika Hoffmann

Related posts

Za mało pieniędzy na języki obce

Admin

Skażona woda w Pyrzycach

Admin

Tak wygląda budżet 2015

Admin
Wczytywanie....