Express Pyrzycki
PolicjaRegion

Mężczyzna niszczył samochód. W środku m.in. 2-letnie dziecko.

Pyrzyccy policjanci zatrzymali 24 – latka, który uszkodził samochód w którym siedziały dwie kobiety i 2 – letnie dziecko. Do popełnienia przestępstwa wykorzystał siekierę. Za taki czyn sprawcy grozi ponad 7 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości pod Pyrzycami w środę wieczorem. Mężczyzna powybijał siekierą szyby i uszkodził karoserie w zaparkowanym samochodzie bo myślał, że przyjechali nim znajomi siostry, których… nie lubi. W momencie gdy niszczył zaparkowaną na parkingu przed blokiem Skodę w pojeździe siedziały dwie kobiety z małym dzieckiem. Zaczęły krzyczeć, żeby nie robił im krzywdy bo w środku jest dziecko. W momencie jak mężczyzna zorientował się, że się pomylił oddalił się do miejsca zamieszkania.

Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol policji. Po przyjeździe policjanci podjęli czynności w celu ustalenia sprawcy. W jednym z mieszkań podczas rozmowy z kobietą zauważyli mężczyznę, który w ręku trzymał siekierę na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać i szybko skierował się do łazienki w której chciał się zamknąć. Policjanci obezwładnili i zatrzymali 24 – latka. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy miał prawie promil alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia i przyznał się do winy. Mężczyzna jest dobrze znany policji, w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.

Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach, Prokurator zastosował wobec 24 – latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełniony czyn w związku z tzw. recydywą mężczyźnie grozi ponad 7 lat pozbawienia wolności.

Related posts

Nie żyje młoda kobieta, 16-latka w szpitalu

Admin

Wypatrujmy beczkowozów!

Admin

E-podręcznik w technikum

Admin
Wczytywanie....