Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Uczniowie technikum znów w Grecji

Od 13 września b.r. kolejna już grupa uczniów Zespołu Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach (14 osób z klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych) przebywa na praktykach zawodowych w Grecji w ramach projektu pt. „Praktyka w Unii Europejskiej szansą na sukces młodych techników” realizowanego przez szkołę od września 2013r.

Środki finansowe uzyskano w związku z realizacją przez FRSE projektu systemowego Staże
i praktyki zagraniczne dla osób uczących się i szkolących zawodowo współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.4 Otwartość systemu edukacji w kontekście uczenia się przez całe życie – projekty systemowe.

Co jest celem projektu?

Uczniowie ZS Nr 2 CKU odbywający zagraniczne praktyki zyskują świadomość, że od pracowników na europejskim rynku pracy wymaga się mobilności, ciągłego podnoszenia kwalifikacji, znajomości języka obcego a to oznacza uczenie się przez całe życie.

Udział w projekcie to dobra okazja dla naszych uczniów na pogłębienie wiedzy, umiejętności
i kwalifikacji zawodowych oraz na zwiększenie szans na zatrudnienie na krajowym i europejskim rynku pracy.

Co pokrywa projekt?

Uczniowie mają zagwarantowany transport: bus (Pyrzyce-Berlin-Pyrzyce), samolot (Berlin-Ateny-Berlin), prom (Areny-Wyspa Syros-Ateny), ubezpieczenie na czas podróży i praktyk, zakwaterowanie, wyżywienie, zakup ubrania roboczego oraz pełną opiekę pedagogiczną. Ponadto każdy z uczestników otrzymał kieszonkowe oraz pokrycie kosztów związanych
z wycieczkami kulturowymi.

Nie samą pracą uczeń żyjeJ

Wyjazd naszych uczniów do Grecji to nie tylko praktyka zawodowa. Program pobytu obejmuje poznanie kultury, walorów turystycznych, odmiennych zwyczajów, tradycji i zachowań mieszkańców.

Related posts

Panorama Pyrzycka – 17 kwietnia 2015

Admin

Pożar w „Bagietce”

Admin

KRADZIONA NACZEPA NA LEWYCH TABLICACH

Techniczny
Wczytywanie....