Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Mieszkańcy: Warszawską trudno przejechać!

Od dłuższego czasu trwają prace drogowe na jezdni ulicy Warszawskiej. Panujące w związku z nimi utrudnienia na drodze spędzają sen z powiek mieszkańcom, którzy dopytują się, kiedy remont się zakończy.

Ulica Warszawska do tej pory była jedyną główną arterią Pyrzyc, której mieszkańcy nie posiadali przyłączenia do systemu kanalizacyjnego. Ma się to jednak zmienić, dzięki inwestycji wykonanej w ramach projektu modernizacji oczyszczalni ścieków i sieci wodociągowej.

Niestety trwające prace drogowe są bardzo uciążliwe dla mieszkańców. Nie dość, że ruch odbywa się wahadłowo, to zamiast nawierzchni obecnie wyłożony jest piasek z kamieniami. – Gdy przejeżdżają samochody w ładną pogodę, to wzbijają się tumany kurzu, gdy popada deszcz, to często jest problem z przejazdem. – mówią mieszkańcy.

Aby dowiedzieć się, kiedy roboty drogowe zostaną zakończone udaliśmy się do oddziału Zarządu Dróg Wojewódzkich w Pyrzycach, tam jednak odesłano nas do gminy Pyrzyce, która mimo, że droga należy do województwa jest inwestorem, ponieważ chodzi tu o sieć kanalizacyjną. Tam z kolei dowiedzieliśmy się, że sprawą zajmuje się Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne, odpowiedzialne w gminie Pyrzyce za sprawy związane z siecią kanalizacyjną. Krzysztof Wancerz, Prezes PPK zna sytuację. – Wszystkie roboty przy ulicy Warszawskiej planujemy wykonać do końca września. – mówi. – Droga zostanie przywrócona do stanu sprzed remontu. – dodaje zaznaczając, że rozumie rozgoryczenie mieszkańców. Oznacza to, że mimo obecnych trudności mieszkańcy nie muszą obawiać się o przyszłość jezdni.

Do kanalizacji oprócz Warszawskiej zostanie przyłączona również część ulicy Podgrodzie. Oprócz przyłącza dla mieszkań zostanie również wykonana kanalizacja deszczowa odwadniająca drogi. Cała inwestycja będzie kosztowała 1 milion 300 tysięcy złotych brutto. Wykonawcą robót jest Zakład Robót Inżynieryjno-Budowlanych Andrzej Dykowski ze Szczecina.

 

W ramach projektu wykonywana jest także modernizacja uruchomionej w 1989 roku oczyszczalni ścieków. Tam jednak wykonawcą robót jest Budimex. Tam jednak zakończenie prac planowane jest na listopad. Wynika więc, że już niedługo mieszkańcy Warszawskiej będą mogli zrezygnować z szamba i przyłączyć swoje domostwa do miejskiej sieci kanalizacyjnej.

Related posts

23 osoby oddały krew

Admin

Żłobek to nie działalność zarobkowa? (WIDEO)

Admin

Kandydaci na Strażaka Roku: Bartłomiej Czarnof- PSP Pyrzyce

Admin
Wczytywanie....