Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Tołoczko: Zahorenko uważa, że start spoza partii będzie korzystniejszy

Pyrzycka Platforma Obywatelska wykazała się kilka miesięcy temu nie lada odwagą popierając w wyborach na burmistrza Daniela Zahorenkę – zupełnie nieznanego w okolicy wiceprezesa KRUSu. Dziś kandydat rezygnuje zarówno z członkostwa w PO, jak i poparcia partii.

W przesłanym do lokalnych mediów oświadczeniu czytamy, że Zahorenko decyzję podjął samodzielnie i suwerennie. Jako uzasadnienie podaje, że nie chce korzystać w polityce lokalnej z szyldu partyjnego. Zapowiedział również utworzenie własnego komitetu wyborczego.

Pytany przez nas przewodniczący lokalnych struktur Platformy – Wiktor Tołoczko odpowiada, że o całej sprawie został poinformowany mailowo. – Odnoszę wrażenie, że pan Daniel Zahorenko uznał, że start w wyborach na burmistrza Pyrzyc z komitetu, który nie będzie kojarzony z żadną partią polityczna będzie dla niego korzystniejszy. – mówi Tołoczko. – Jeżeli wpłynie chęć poparcia przez Platformę Obywatelską danego kandydata, to na pewno ją rozważymy. Na pewno udzielimy poparcia dla któregoś z kandydatów, jeśli będzie się odbywała druga tura wyborów. – odpowiada na pytanie o obecne posunięcia partii w kwestii wyborów na burmistrza.

Jak widać Daniel Zahorenko – do tej pory członek Platformy doszedł do wniosku, że poparcie ugrupowań politycznych nie jest mu potrzebne. Pojawia się jednak pytanie: co może zrobić dla miasta burmistrz nie mający zaplecza politycznego? Jego pole działania jest przecież wtedy silnie ograniczone.

 

 

Related posts

Transmisja Mszy Świętej

Admin

Pyrzycki PiS ma kandydatkę do Sejmu

Admin

Panorama Pyrzycka – 14 marca 2014

Admin
Wczytywanie....