Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Znamy termin wyborów

Premier Donald Tusk podpisał rozporządzenie w sprawie wyborów samorządowych. Pierwsza tura głosowania odbędzie się 16-go listopada. Jeśli zaistnieje potrzeba zorganizowania drugiej tury, to będzie ona miała miejsce 30-go listopada.

Rozporządzenie w Dzienniku Ustaw ukaże się 27-go sierpnia i tego dnia formalnie rozpocznie się kampania wyborcza. W powiecie pyrzyckim wybierać będziemy siedemnastu radnych powiatowych, piętnastu miasta i gminy Pyrzyce oraz sześciu deputowanych do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Oprócz tego wybrane zostaną także nowe organy władzy wykonawczej – burmistrzowie i wójtowie.

 

Warto zaznaczyć, że w tym roku do Rad Gmin i Rad Miejskich obowiązywała będzie nowa ordynacja wyborcza. Radnych będziemy wybierać w okręgach jednomandatowych, co w przypadku Pyrzyc oznacza, że będą one obejmowały po kilka ulic. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie na naszym portalu oraz w „Życiu Pyrzyc”.

AKTUALIZACJA: Ze względu na zmianę kodeksu wyborczego do Rady Powiatu będziemy wybierać nie 17, a 15 radnych. Za przeoczenie przepraszamy i dziękujemy naszym Czytelnikom za czujność.

Related posts

Panorama Pyrzycka – 17.01.2014

Admin

Sprostowanie

Admin

Stawki za śmieci – nie przeszła propozycja radnych, wygrał projekt burmistrz

Admin
Wczytywanie....