Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Matura po pyrzycku

Tak jak w całej Polsce, tak również w Pyrzycach tegoroczne egzaminy maturalne zostały napisane gorzej niż w ubiegłym roku. W dwóch pyrzyckich szkołach średnich zdawalność wyniosła 72% w liceum oraz 45,2% w technikum.

W Zespole Szkół nr 1 do matury w tym roku przystąpiło 111 uczniów, a 80 z nich otrzymało świadectwa maturalne. Z pozostałych 23 osoby mogą pisać w sierpniu egzaminy poprawkowe. – Uczniowie, którzy będą musieli ponownie przystępować do egzaminu w przyszłym roku stanowią zaledwie 7 procent. Jest to wynik niższy od średniej krajowej i wojewódzkiej. – mówi Robert Sójka, dyrektor ZS nr 1.

Z przedmiotów obowiązkowych największą trudność maturzystom sprawiła matematyka. Nie zmienia to jednak faktu, że 28 egzaminów zostało zdanych na 100% (języki: polski, angielski i niemiecki), a 51 osób uzyskało wynik między 90, a 100% (języki: polski, angielski, niemiecki i matematyka).

Nieco inaczej wygląda sytuacja w Zespole Szkół nr 2. Egzaminy pisało 53 uczniów tegorocznych klas czwartych, z czego wyniki pozytywne uzyskało 45,2%. Z pozostałych 22 osoby mogą pisać egzamin poprawkowy. – Liczymy na to, że w sierpniu zdawalność się poprawi. Najwięcej osób nie zaliczyło egzaminu z matematyki, kilka też nie zdało języka angielskiego. – komentuje wyniki Paweł Palczyński, dyrektor CKU. W ubiegłym roku w pierwszym terminie maturę zdało niespełna 70% przystępujących. W CKU w tym roku do matury przystępowało również ponad 100 absolwentów z lat poprzednich. Bardzo dobrze zaliczone zostały egzaminy ustne. Jedynie dwie osoby nie zaliczyły egzaminu z języka polskiego. Języki obce zostały natomiast zdane na 100%. Dyrektor szkoły zwraca jednak uwagę także na egzaminy zawodowe, których ostatecznych wyników wprawdzie jeszcze nie ma, ale wszystko zapowiada, że nie będą one złe.

Related posts

Nowy dyrektor PDKu wybrany

Admin

Rok szkolny zakończony (GALERIA)

Admin

Panorama Pyrzycka – 12.01.2015

Admin
Wczytywanie....