Express Pyrzycki
PolicjaRegion

18-latek pobił starszą kobietę

            Łącznie trzy zarzuty usłyszał 18 letni mężczyzna, który w sobotnie popołudnie napadł  i dotkliwie pobił 65 letnią kobietę w jej własnym domu. Najbliższe dwa miesiące sprawca spędzi w areszcie. 

            Od wczesnych godzin popołudniowych razem z kolegami spożywał alkohol. Po zakończeniu libacji trzeźwiał spacerując ulicami Pyrzyc. Przechodząc obok jednego z domów wszedł najpierw na teren posesji, a później do wnętrza mieszkania. W środku zastał 65 letnią właścicielkę domu i jej 10 letniego wnuczka. Zaskoczona kobieta zaczęła wypytywać młodego mężczyznę o cel jego wizyty żądając jednocześnie, aby wyszedł z jej domu. Po krótkiej wymianie zdań 18 latek zaczął zachowywać się agresywnie, co skłoniło kobietę do powiadomienia o sytuacji swojego syna. Agresja w upojonym alkoholem 18 latku osiągnęła apogeum. W pewnej chwili napastnik zaczął gonić po mieszkaniu swoją ofiarę, grozić jej że ją zabije, uszkadzając po drodze elementy wyposażenia mieszkania. Kobiecie udało się wybiec przed dom, gdzie na podjeździe dopadł ją napastnik. Przewrócił ją na ziemię, zaczął ją pić pięściami po głowie, kopać po tułowiu cały czas krzycząc na nią i grożąc śmiercią. W samą porę na teren posesji wbiegł syn pokrzywdzonej, który swoją interwencją być może uratował życie swojej mamie. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali 18 latka i umieścili go w policyjnym areszcie. Pobita kobieta przewieziona została do jednego ze szpitali w Szczecinie.

Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi 18 latek usłyszał zarzuty naruszenia miru domowego, gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała za co grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Policji i Prokuratury aresztował podejrzanego na okres dwóch miesięcy.

Related posts

Nielegalne automaty do gier

Admin

Runda wiosenna rozpoczęta

Admin

Kultura otwarta na nowo

Admin
Wczytywanie....