Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

„Mistrzowie” parkowania

Jak się okazuje umiejętność poprawnego zaparkowania pojazdu nie jest znana wszystkim kierowcom samochodów. Przekonujemy się o tym dość często, ale tylko niektóre przypadki dokumentujemy.

Nasi czujni czytelnicy przysłali do redakcji zdjęcia, które dokumentują niepoprawne parkowanie w Pyrzycach. Fotografia auta zaparkowanego na chodniku przy rondzie przy Placu Wolności pochodzi jeszcze z ubiegłego roku. Pojazd nie dość, że zatrzymał się w miejscu niedozwolonym, to na dodatek blokuje drogę dla rowerów i oraz zjazd z przejazdu rowerowego.

Kolejne dwa zdjęcia zostały wykonane kilka dni temu. Widzimy na nich samochód blokujący bramę wejściową do budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Pyrzycach. Zachowanie kierowcy czerwonego Volkswagena jest o tyle skandaliczne, że osoba niepełnosprawna nie ma możliwości wjazdu do siedziby urzędu. Problem z przejściem może mieć także ktoś przyjeżdżający rowerem.

Kary w zależności od rodzaju wykroczenia są różne. Niepoprawnie zaparkowane auto może zostać odholowane, co wiąże się z kosztami dla kierowcy. Może również zostać nałożona blokada na koła oraz mandat karny. Czy warto narażać się na problemy z prawem, czy może lepiej bardziej zwracać uwagę na to, gdzie parkujemy swoje pojazdy?

Related posts

Orszak Trzech Króli w Pyrzycach (galeria)

Admin

Nowy proboszcz u chrystusowców

Admin

„Nie jestem przyjacielem Nergala” – ks. Boniecki w Pyrzycach

Admin
Wczytywanie....