Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Zaczęły się ferie

Nadszedł upragniony dla wielu uczniów okres ferii zimowych. W zachodniopomorskiem trwają one do końca lutego. Specjalne zajęcia w wolnym czasie w Pyrzycach organizować będą Pyrzycki Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Pyrzycka Biblioteka Publiczna i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego.

Zajęcia plastyczne i warsztaty w domu kultury

Zajęcia w domu kultury będą odbywały się od 17 do 24 lutego. Wśród propozycji dla najmłodszych znajdują się m.in. warsztaty sztuki zdobniczej, warsztaty plastyczne czy też fotograficzne „Zima w obiektywie”. We wtorek, 18-go lutego odbędzie się spektakl teatralny „Calineczka”, a w czwartek „Piękna i bestia”. Wstęp na oba spektakle będzie bezpłatny.

Biblioteka zaprasza na konkursy

Jak każdego roku program dla dzieci przygotowuje również Pyrzycka Biblioteka Publiczna. W siedzibie biblioteki zajęcia będą odbywały się przez całe ferie z wyjątkiem sobót i niedziel. Na dzieci czeka m.in. turniej „Mistrz gier planszowych” oraz konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Pani Zima”. Zajęcia będą odbywały się od godziny 11.00 do 13.00

W filiach biblioteki na ul. Słonecznej, w Brzesku, Krzemlinie, Okunicy, Żabowie, Ryszewku i Mielęcinie także będą zajęcia. Wśród nich konkursy plastyczne, turniej tenisa stołowego (w Okunicy) oraz gry i zabawy. Najczęściej będą miały miejsce w godzinach popołudniowych.

Coś dla lubiących sport

W tym roku także Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego przygotowało ofertę na ferie zimowe. Między 18, a 20 lutego będą odbywały się zajęcia sportowe. Wśród nich gry zespołowe: koszykówka i piłka nożna oraz zajęcia siatkarskie. W drugim tygodniu ferii uczniowie będą uczestniczyć w obozie sportowym w Kołobrzegu.

Turnieje i zajęcia z różnych dyscyplin sportowych przygotował także Ośrodek Sportu i Rekreacji. Będzie można uczestniczyć w zajęciach zarówno siatkarskich, jak i z piłki nożnej, lekkiej atletyki czy tenisa stołowego. Na 19 lutego planowany jest także Zimowy Turniej Piłkarski.

 

Szczegółowe programy zajęć w okresie ferii zimowych dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pyrzycach.

Related posts

Pyrzyczanie odznaczeni

Admin

Bezbramkowy Sokół

Admin

KRADZIONA NACZEPA NA LEWYCH TABLICACH

Techniczny
Wczytywanie....