Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Kolędowali po raz czwarty

Tradycją stał się organizowany już od czterech lat koncert kolęd w kościele Wniebowzięcia NMP. W tym roku odbył się 19-go stycznia pod tytułem „Adeste fideles”. Zespoły i soliści uczestniczący w koncercie po raz kolejny pokazali, że kościół to nie tylko miejsce kultu religijnego, ale również ośrodek kulturalny.

W tegorocznym koncercie wystąpiły zespoły działające przy parafii: Cantus Delicium, Słuchaj Izraelu oraz schola duszpasterstwa „Studzienka”, a także soliści – Zuzanna Chyt, Anna Cuper, Lilia Zdunowska i Wiktoria Panek. Około godzinne spotkanie rozpoczęło się po wieczornej mszy.

Przybyli mogli usłyszeć zarówno tradycyjne polskie kolędy, m.in. Lulajże, Jezuniu, Gdy śliczna Panna czy Jezus malusieńki jak i pastorałki i piosenki mniej znane i niezbyt często śpiewane w domach, wśród nich: Uciekali z musicalu Metro, Ciesz się wesel Betlejem i Narodził się dziś Zbawiciel. Ponadto zespół Cantus Delicium wykonał także utwory w języku łacińskim (m.in. Adeste fideles) oraz ukraińskim (pastorałka Szczedryk). Licznie zebrana publiczność po każdym utworze nagradzała wykonawców gromkimi brawami.

Related posts

Plan kolędy 2017/2018

Admin

Dziennikarze zaatakowani w Przelewicach

Admin

Rok szkolny dobiegł końca (GALERIA FOTO)

Admin
Wczytywanie....