Express Pyrzycki
LipianyPolicjaRegion

Narkotyki w samochodzie

Kierowca naruszający sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i z obecnością amfetaminy w organizmie, pasażer ze słoikiem narkotyków i wagą do ich porcjowania. Dwóch mężczyzn zatrzymanych zostało przez policjantów 30 grudnia minionego roku w Lipianach w trakcie kontroli drogowej.

Osobowy golf, którym poruszało się dwóch mężczyzn w wieku 25 i 32 lat zatrzymany został do kontroli w Lipianach przez dzielnicowych tamtejszego Posterunku Policji. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący pojazdem 25 latek posiada obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawdzając 32 letniego pasażera pojazdu, mundurowi ujawnili za paskiem jego spodni niewielki słoiczek, a w nim widoczną folię i biały proszek. Podejrzewając, że to co naleźli może być środkiem odurzającym, policjanci przeszukali samochód ujawniając przy fotelu pasażera wagę służącą do porcjowania narkotyków. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do pyrzyckiej Komendy Policji. Zabezpieczony biały proszek poddano analizie, która wykazała że było to ponad 47 gram amfetaminy. Kierującego golfem 25 latka poddano też badaniu testerem narkotykowym, który wykazał obecność amfetaminy w jego organizmie, oraz pobrano od niego krew do oznaczenia stężenia amfetaminy.

Następnego dnia 32 latek usłyszał od Prokuratora zarzut przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków  oraz trzy zarzuty udzielenia narkotyków innej osobie za co grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Do 3 lat w więzieniu spędzić może natomiast 25 letni kierowca, który usłyszy zarzut naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, oraz jeżeli badania pobranej krwi potwierdzą w jego organizmie obecność amfetaminy – kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Related posts

34. Pyrzyckie Spotkania z Folklorem – Zespół z Indonezji (GALERIA FOTO)

Admin

Najlepsi matematycy w powiecie

Admin

Brzeska szkoła pod patronatem Uniwersytetu Szczecińskiego

Admin
Wczytywanie....