Express Lokalny
PolicjaRegion

Święta w policyjnej statystyce

         Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok za nami. Jak co roku przyszedł czas podsumować policyjne działania w zakresie zapewnienia mieszkańcom powiatu pyrzyckiego bezpiecznego spędzenia tego okresu.

          Same tylko Święta Bożego Narodzenia to łącznie 27 przeprowadzonych przez policjantów interwencji. Niestety osiem z nich, to interwencje w stosunku do osób, w których pod wpływem zbyt dużych ilości wypitego przy stole alkoholu narastała agresja wyładowywana później na członkach rodziny. W dwóch przypadkach interwencja zakończyła się doprowadzeniem agresywnego domownika do wytrzeźwienia. Dwóm nietrzeźwym, śpiącym „na ławkach” mieszkańcom Pyrzyc, policjanci musieli pomóc w dostaniu się do domów.

Na drogach świąteczny okres minął z jedynie jedną kolizją drogową. Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na ulicy Szczecińskiej w Pyrzycach. Nie ucierpiał żaden z uczestników zdarzenia.

Niestety w sylwestrową noc nie obyło się bez aktów wandalizmu. Na Placu Wolności w Pyrzycach doszło do uszkodzenia jednego zaparkowanych przy bloku samochodów. Nie wszystkim też dane było dotrwać końca noworocznej zabawy na imprezie. W policyjnym areszcie wytrzeźwieć musiał 55 letni mężczyzna, który po pijanemu wszczął w domu awanturę. Poza tym obyło się bez bardziej rażących przypadków naruszeń ładu i porządku publicznego. Obyło się również bez wypadków przy odpalaniu fajerwerków.

I w tym miejscu wszystkim mieszkańcom powiatu pyrzyckiego życzyć wypada, aby tak spokojnie i bezpiecznie było przez cały 2014 rok.

Related posts

FORUM ENERGETYCZNE

Admin

Liturgia Męki Pańskiej w Pyrzycach (FOTO)

Admin

Dzień Integracji klas I w Publicznym Gimnazjum

Admin
Wczytywanie....