Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Z Poznańskiej na Młodych Techników

Większa powierzchnia użytkowa i bardziej komfortowe warunki pracy i obsługi interesantów – to najważniejsze zalety nowej siedziby Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pyrzycach. 5-go grudnia odbyło się otwarcie nowej siedziby instytucji w budynku przy ulicy Młodych Techników.

UL INSTYTUCJI

Remont pomieszczeń dla Sanepidu trwał od kilku tygodni. Obecnie zajmuje on połowę trzeciego piętra jednego z budynków internatu ZS nr 2 CKU. Nie jest to jednak jedyna instytucja, która ma tam swoją siedzibę. Wcześniej w to miejsce przeniesione zostały KRUS, inspekcja budowlana, inspekcja weterynaryjna, a na parterze utworzono Centrum Aktywizacji Zawodowej, działające przy Powiatowym Urzędzie Pracy.

W wysuniętym nieco na tył kompleksu budynku powoli tworzy się swoisty ul instytucji. Na zagospodarowanie czekają jeszcze drugie piętro i połowa trzeciego. Również nieużywane budynki warsztatów szkolnych znalazły swoje przeznaczenie. Znajduje się tam Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, a już niedługo prawdopodobnie zagości PCPR.

– Cieszę się, że ten budynek jest zagospodarowany przez różne instytucje. – stwierdził Wiktor Tołoczko, starosta pyrzycki.

 

WSTĘGA PRZECIĘTA

W czwartek, kilka minut po godzinie 11.00 przecięcia wstęgi dokonali Wiktor Tołoczko – starosta pyrzycki, Monika Wróbel – powiatowy inspektor sanitarny oraz Małgorzata Domagała-Dobrzycka – wojewódzki inspektor sanitarny. Okolicznościową modlitwę poprowadził i pomieszczenia poświęcił ks. Zbigniew Rakiej TChr – proboszcz parafii pw. św. Ottona. Na ręce dyrektor stacji wręczył także niewielką ikonę. Koszty adaptacji budynku w połowie pokrył Powiat Pyrzycki, a w połowie Sanepid.

– Myślę, że klienci dostrzegą różnicę. – mówi Monika Wróbel, dyrektor stacji. – Godziny pracy nie uległy zmianie. Pracujemy od 7.25 do 15.00. – dodaje.

 

POZNAŃSKA NA SPRZEDAŻ

Dotychczasowa siedziba Sanepidu przy ulicy Poznańskiej zostaje wystawiona na sprzedaż. Parter budynku jak na razie zajmowany jest jednak przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które również zostanie przeniesione do kompleksu przy Młodych Techników oraz centrum zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny.

Wcześniej, przez kilkanaście lat budynek był zajmowany przez przychodnię „Eskulap”. Przyjmowali w nim pediatrzy oraz znajdował się tam punkt szczepień. Gdy przychodnia zainwestowała w budowę własnej siedziby przy ul. Jana Pawła II, przeniesiono tam Sanepid i PCPR. Jeszcze wcześniej przy Poznańskiej mieścił się Urząd Stanu Cywilnego oraz siedziba Rady Narodowej.

Pierwotnie był to jednak budynek mieszkalny, a wybudowany został jeszcze przed II wojną światową. Właścicielem był dr Hintze.

Related posts

Szczątki na ul. 2-go Marca. Co tak naprawdę odnaleziono?

Admin

AKTUALIZACJA: Złoty jubileusz „ogólniaka” (fotogaleria)

Admin

Pierwszy Dzień Osadnika (galeria)

Admin
Wczytywanie....