Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Młodzież u Henryka Sawki

            25 listopada 2013 r. grupa 27 uczniów Społecznego Gimnazjum w Pyrzycach PSO odwiedziła Galerię Henryka Sawki w Szczecinie przy al. Wojska Polskiego  40/u3.

Podczas wizyty mieliśmy możliwość wysłuchania wywiadu z panem Henrykiem Sawką. W imieniu naszych gimnazjalistów liczne i ciekawe pytania zadawał pan Marcin Gibalski, który zorganizował nam to wyjątkowe spotkanie. Podczas wywiadu panowała przemiła atmosfera, każdy z obecnych zachowa w swojej pamięci choć fragment ciekawych historii z życia satyryka (rysownika) i licznych wskazówek na sukces każdego z nas. Jak wspomniał podczas rozmowy „Nikt nie zdobywa sukcesów bez wielu godzin pracy nad własnym  doskonaleniem i bez stawiania sobie celów, które chcemy osiągać, do których próbujemy dążyć każdego dnia”. Pan Henryk Sawka wspomniał, że w obecnym czasie każdy musi mieć wiele zawodów, dziś, jeden zawód, to za mało.

Nie było za wielu śmiałków do zadawania pytań, ale poprosiliśmy o wyjątkową pamiątkę z tego spotkania (spośród zdjęć łatwo rozpoznać rysunek podpisany dla naszej szkoły).

My, też chcieliśmy podziękować za godzinne spotkanie i za odkrycie kilku nieznanych nam kart z jego życiorysu. Basia Danielak uczennica klasy III a wraz z koleżanką Agatą Dębek przygotowały wyjątkowy rysunek, a pod koniec spotkania panu Henrykowi Sawce prezent wręczyła Basia  (na zdjęciach w naszej Galerii).

Wszyscy dostaliśmy pamiątkowy rysunek z jego własnoręcznym podpisem i z kodem rabatowym na zakup prac (www.sawka.pl).

Related posts

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Admin

Gdzie składać podpisy? – petycja w sprawie linii kolejowej

Admin

Jedna poszkodowana na S3

Admin
Wczytywanie....