Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Referendum coraz bliżej

Po wydaniu postanowienia sądowego na skargę burmistrza Marka Olecha wzrosły szanse na przeprowadzenie referendum w spawie jego odwołania. – Informację o postanowieniu przesłaliśmy już do biura Komisarza Wyborczego w Szczecinie. – mówi Ryszard Grzesiak, przewodniczący Rady Miejskiej.

Nieoficjalnie wiemy, że szanse na przeprowadzenie referendum w Pyrzycach są duże. – Pismo w tej sprawie wpłynęło wczoraj (25 listopada – dop. red.). Pan komisarz się z nim zapoznał i prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zostanie ogłoszona jego decyzja. – mówił Krzysztof Kołodziejczyk, gł. specjalista w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Szczecinie.

Przypomnijmy, że Wojewódzki Sąd Administracyjny skargę Marka Olecha uznał za bezzasadną. Przysługuje od niej jednak skarga kasacyjna. Jak udało nam się dowiedzieć, burmistrz z tej możliwości ma zamiar skorzystać i złożyć odwołanie do Najwyższego Sądu Administracyjnego. Wszystko jednak wskazuje na to, że mimo to referendum prawdopodobnie dojdzie do skutku. Jeśli Komisarz Wyborczy wyda swoje postanowienie w tym tygodniu, to referendum ma szanse odbyć się zaraz po Nowym Roku.

Sprawa referendum, w którym mieszkańcy mieliby odwołać burmistrza Marka Olecha trwa już prawie pół roku. Zaczęło się od nieudzielenia mu  przez Radę Miejską absolutorium za wykonanie budżetu w minionym roku. W czasie sesji rady zwołanej na 14 sierpnia pyrzyccy uchwałodawcy podjęli decyzję o przeprowadzeniu referendum. Od tej pory trwają wzajemne „przepychanki” między burmistrzem, a większością radnych, głosująca za przeprowadzeniem głosowania.

Related posts

Panorama Pyrzycka – 22 grudnia 2014

Admin

Jedna osoba nie żyje. Droga zablokowana. (aktualizacja)

Admin

Pasja przekuta w sukces

Admin
Wczytywanie....