Express Pyrzycki
PolicjaRegion

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „ZNICZ”

              Okres Święta Zmarłych jak co roku był dla policjantów czasem intensywnej pracy przy zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa osób i mienia na samych cmentarzach. Na szczęście ich wysiłki spowodowały, że powiat pyrzycki dołożył jedynie malutką „cegiełkę” do ogólnopolskich statystyk wypadków i kolizji drogowych.

              Prze kilka ostatnich dni kierujący pojazdami napotykali na drodze zwiększoną liczbę policyjnych patroli. Przede wszystkim kontrola prędkości z jaka poruszają się pojazdy, oraz stanu trzeźwości kierujących były głównym zadaniem policjantów. Mundurowi patrolując rejony cmentarzy dbali też, aby z grobów naszych bliskich nie znikały znicze i stroiki. Wszystkie podejmowane w tym okresie działania policjantów połączone z odpowiedzialnością kierowców spowodowały, że dzisiaj możemy z satysfakcją poinformować o tym, że nie odnotowano tym czasie na drogach powiatu pyrzyckiego żadnego zdarzenia drogowego w którym ktoś ucierpiał, jedynie dzień przed Świętem Zmarłych, w dniu 31 października doszło do trzech kolizji drogowych. Nie odnotowano żadnego zdarzenia o charakterze kryminalnym w rejonie nekropolii. Policjanci w trakcie kontroli zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi, zatrzymali też sześć dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdów.

              Nie tylko jednak ruch drogowy czy bezpieczeństwo na cmentarzach pozostawały w kręgu zainteresowań policjantów. W okresie od 31 października do 04 listopada prowadzone były równolegle policyjne działania polegające na kontroli legalności pozyskiwanych materiałów do produkcji ozdób na nagrobki. I tu też okazało się, że żadne ze skontrolowanych stoisk handlowych nie posiadało w swojej ofercie pozyskanych nie zgodnie z prawem ozdób lub ich elementów.

              Podsumowując długi listopadowy weekend wypada jedynie stwierdzić, że za sprawą przede wszystkim zachowaniu zdrowego rozsądku przez samych mieszkańców przy udziale pyrzyckich stróżów prawa, na terenie powiatu pyrzyckiego był on wyjątkowo bezpieczny.

Related posts

Pyrzyce adorowały Chrystusa – święto Bożego Ciała (FOTOGALERIA)

Admin

Kolęda w parafii pw. św. Ottona – tydzień II

Admin

Sejmik: Wysoki wynik Kustosza

Admin
Wczytywanie....