Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Nietypowa akcja

Wielu mieszkańców miasta uczestniczyło w sobotniej modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego na ulicach Pyrzyc. Tym samym włączyli się oni do organizowanej na całym świecie akcji.

Akcja odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata została zapoczątkowana kilka lat temu przez łódzką grupę „Iskra Miłosierdzia Bożego”. W Pyrzycach odbyła się ona po raz pierwszy. O godzinie 14.00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP zgromadziło się kilkudziesięciu mieszkańców. Uczestniczyli oni w nabożeństwie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

Następnie udali się w pięć punktów Pyrzyc – koło Urzędu Miejskiego, Rossmanna, Pyrzyckiego Domu Kultury oraz na skrzyżowania ulic Bogusława i Dworcowej, a także Warszawskiej i Staromiejskiej. Tam punktualnie o 15.00 – Godzinie Miłosierdzia odmówili Koronkę. Każdy przychodził z własnymi intencjami, chociaż nie zabrakło też ogólnej modlitwy o miłosierdzie dla całego świata. Do modlących się grup dołączali przechodnie, którzy nie kryli swojego zainteresowania akcją.

Kult Miłosierdzia Bożego zapoczątkowany przez św. Faustynę jest coraz bardziej popularny. W naszej parafii w organizację najbardziej zaangażowane były Wspólnota Przyjaciół Jezusa Miłosiernego i młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Nie zabrakło też matek różańcowych oraz wielu parafian. Kolejna edycja akcji za rok.

Related posts

Testy w atmosferze oczekiwania

Admin

Studzienka odzyska blask?

Admin

Berdzik do odwołania?

Admin
Wczytywanie....