Express Pyrzycki
PolicjaRegion

2,5 PROMILA ZA KIEROWNICĄ CIĘŻARÓWKI

Niemal 20 kilometrów zdołał odjechać z miejsca zdarzenia ciężarówką sprawca kolizji drogowej. Po jego zatrzymaniu przez policjantów wyszło na jaw, że powodem ucieczki było prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Na drodze pomiędzy Pyrzycami a Okunicą kierujący ciężarowym Mercedesem 47 letni mężczyzna jadąc w kierunku Stargardu Szczecińskiego, na łuku drogi wjechał na część przeciwległego pasa jezdni. Niestety w tym czasie z przeciwka nadjechał autobus, którego kierujący nie zdołał ominąć ciężarówki. Mijające się pojazdy otarły się o siebie bokami uszkadzając przy okazji boczne lusterka. Kierowca autobusu zatrzymał się i o zdarzeniu zawiadomił pyrzycką Komendę Policji. Do obowiązku pozostania na miejscu zdarzenia nie zastosował się natomiast kierujący ciężarówką, który odjechał w kierunku Stargardu. Dyżurny jednostki z Pyrzyc o kierunku ucieczki sprawcy kolizji powiadomił Komendę Policji w Stargardzie Szczecińskim.
Uciekinier został zatrzymany na drodze wjazdowej do Stargardu przez tamtejszych policjantów, którzy przekazali 47 latka ścigającym go funkcjonariuszom pyrzyckiej drogówki. W trakcie kontroli wszystko stało się jasne za sprawą badania stanu trzeźwości kierującego. Okazało się, że w jego organizmie znajdowało się ponad 2,5 promila alkoholu. Nic dziwnego więc, że chciał uniknąć rozmowy z policjantami.
Sprawca utracił prawo jazdy, i grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Jedynym pocieszeniem w tego typu przypadkach pozostaje to, że kierując tak dużym pojazdem w takim stanie nie doprowadził do tragedii na drodze. W ostatnich dniach to kolejny już przykład skrajnej nieodpowiedzialności kierowców szczególnie tych największych pojazdów jak ciężarówki czy autobusy, które z racji swoich rozmiarów mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla innych użytkowników dróg.

Related posts

„Wiwat maj, piękny maj!” (GALERIA)

Admin

Uroczystości w Stargardzie, pamięć w Pyrzycach

Admin

Orszak Trzech Króli w Pyrzycach (galeria)

Admin
Wczytywanie....