Express Pyrzycki
PrzelewiceRegion

Przebudowa drogi wojewódzkiej w Lubiatowie – zakończona

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich z siedzibą w Koszalinie w sierpniu br. zakończył przebudowę drogi wojewódzkiej nr 122 w m. Lubiatowo (na zakręcie w kierunku centrum wsi). Ostateczny odbiór robót nastąpił w dniu 30. sierpnia br.

              Wykonawcą robót, wyłonionym w przetargu, była firma MALDROBUD Sp. z o. o. Myślibórz, a wartość zamówienia nie przekroczyła 340.000 zł. Na dzień 30. sierpnia br. wykonano m.in. odtworzenie trasy i punktów wysokościowych wraz z geodezją podwykonawczą, roboty rozbiórkowe i ziemne, kanalizację deszczową, warstwę odsączającą i odcinającą, nawierzchnię bitumiczną, krawężniki i obrzeża oraz chodniki i zjazdy na w/w odcinku pasa drogowego, a także oznakowanie poziome i ustawienie oznakowania pionowego.

              Warto dodać, iż Gmina Przelewice partycypowała w kosztach przygotowania pełnej dokumentacji projektowej i wykonania kanalizacji deszczowej.

              Inwestycja ta ma wpływ na poprawę walorów estetycznych tej miejscowości, a co ważne zapewni bezpieczeństwo w ruchu drogowym na tym odcinku drogi wojewódzkiej.

Related posts

Radość wspólnoty (BARDZO DUŻO ZDJĘĆ)

Admin

Kolejne potyczki Sokoła

Admin

Przepis na jesienne i zimowe wieczory

Admin
Wczytywanie....