Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

15-lecie Publicznego Gimnazjum – okolicznościowy festyn

W sobotę 16 maja br. w godzinach 13-17 w Publicznym Gimnazjum w Pyrzycach odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Warto być eko” połączony z obchodami 15-lecia szkoły. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w czasie imprezy nie zbrakło atrakcji dla najmłodszego, średniaka i starszego. Nie zawiedli też sponsorzy i wypróbowani przyjaciele szkoły.

Główne miejsce na boisku szkolnym zajęła scena, która tętniła życiem przez cały czas trwania festynu. Były piosenki, pokaz mody ekologicznej, quiz o zdrowiu, człowiek-perkusja, przedstawienia (w tym jedno w języku angielskim), aukcje przedmiotów. Widzów porwała z ławek zumba, prowadzona przez instruktorkę Marzenę Sawicką ze Szczecina. Nie brakło też instrukcji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, gdyby komuś brakło oddechu.

Najmłodsi goście festynu mieli swój kącik zabaw, malowanie twarzy, dmuchany zamek i watę cukrową. Nieustającym powodzeniem cieszyło się stoisko z balonowymi cudeńkami, wykonywanymi na zamówienie, do którego rodzice z pociechami stali w kolejce długo po zakończeniu wspólnej zabawy. Każdy mógł wziąć udział w grach sprawnościowych na wesoło, a zmęczone ciało posilić na stoiskach z potrawami z grilla, grochówką i innymi pysznościami, przygotowanymi przez rodziców pod hasłem „ Smaki naszych domów”. Serwowano też zdrowe, świeże soki owocowe i surówki, a kawiarenka oferowała napoje i ciasta, a także – dzięki hojności sponsorów – pączki i drożdżówki oraz dwa przepyszne torty dla uczczenia jubileuszu szkoły. Miłośnicy słowa pisanego mieli okazję nabyć za grosze używane książki na kiermaszu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KP w Pyrzycach znakowali chętnym rowery, a w Miasteczku Ruchu Drogowego można było zdobyć kartę rowerową.

Dużą atrakcją okazała się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, a dodatkowo brał udział w losowaniu nagrody specjalnej. Odbyło się ono o godz.16.45. Wtedy to szczęśliwa nabywczyni jednego z losów została dodatkowo właścicielką nowego roweru. Festyn oficjalnie zamknęła p. Renata Bochan-Bochanowicz, dyrektor PG, dziękując wszystkim za przybycie.

Warto było w sobotę odwiedzić Publiczne Gimnazjum. Zabawa była wyborna, nawet strużki deszczu w ostatnich minutach nie odstraszyły zebranych.

Do zobaczenia za rok!

Related posts

Już jutro Boże Ciało – przejdą procesje

Admin

Awaria wodociągu w Pyrzycach

Admin

Nie będzie wody w Pyrzycach

Admin
Wczytywanie....